Možná si myslíte, že volba jazykového pobytu je poměrně jednoduchá – řeknete si, že chcete poznat nějaké místo na zemi a pokud možno, také se přitom naučit nějaký jazyk.

Ano, máte pravdu, že základem je potřeba vědět, co chci poznat či vidět a jaký jazyk se učit, ale navíc jsme pro Vás připravili několik rad, které byste měli před výběrem destinace - cíle studia a ubytování vzít v úvahu.

 • Pokud jste úplný začátečník, začněte se učit jazyk již doma. Většina škol nepřijímá úplné začátečníky kvůli velké počáteční komunikační bariéře.
 • Pokud se jedete učit cizí jazyk, je optimální abyste omezili v místě pobytu na minimum využití svého mateřského jazyka. Budete-li někde sami, nebojte se! Stejně jako Vy, bude tam sama spousta ostatních studentů. Je to jedinečná příležitost, jak prakticky využívat získané znalosti a navazovat nová přátelství.
 • Máte-li v úmyslu po návratu domů nebo během pobytu vykonat mezinárodně uznávaný certifikát, zvolte si kurz se zaměřením k danému certifikátu.
 • Zvažte, zda nechcete rovnou certifikát skládat v dané jazykové instituci, pokud má k tomu akreditaci – drtivá většina ano. Podle toho je třeba i načasovat účast na jazykovém kurzu. Navíc zpravidla poplatky za mezinárodní certifikáty jsou v dané škole levnější než u institucí po návratu domů.
 • Chcete-li se učit nejen jazyk, ale také toužíte poznat životní styl místních obyvatel, jejich zvyky a obyčeje, pak se nezamykejte do hotelového pokoje, ale zvolte si pobyt v hostitelské rodině.
 • Zahraniční studium je zpravidla možností, jak poznat mnoho nových přátel a míst. Drtivá většina škol pořádá mimoškolní aktivity, které probíhají zpravidla po skončení vyučování nebo o víkendech se organizují celodenní výlety – z nabídky si vybíráte až na místě – účastněte se jich.
 • Před příjezdem do místa Vašeho několikatýdenního pobytu zvažte, zda si chcete ihned zaplatit transfery. Transfery jsou zpravidla organizovány místními taxi službami. Pokud použijete místní dopravu, jsou transfery výrazně levnější. Na vyžádání před odjezdem poskytujeme informace klientům, jak se dostat do místa pobytu místní dopravou.
 • Zvažte jaká destinace je pro Vás cenově dostupná. Nezapomínejte, že Váš pobyt ještě nezahrnuje cenu letenky, jízdenky či použití jiného dopravního prostředku. Všechny jízdenky či letenky Vám rádi na požádání zařídíme.
 • Počítejte s kapesným přiměřeným Vašemu životnímu stylu. Výše kapesného je rozdílná podle destinací. Na vyžádání Vám zašleme ceny vybraného zboží a služeb.
 • Zajistěte si odpovídající cestovní pojištění nebo požádejte nás a rádi Vám jej zajistíme.
 • Neberte si s sebou příliš mnoho věcí. Většina leteckých společností má omezené limity pro váhu zavazadel. Pokud v místě pobytu požádáte hostitelskou rodinu, zpravidla Vám Vaše oblečení vyperou a vyžehlí.